Nieuwsoverzicht uit de vak- en nieuwsbladen

Week 19,  8 mei 2000 t/m
 14 mei 2000

overzicht eerdere uitgaven

naar homepage

Brabants Dagblad, 8 mei 2000, 'Uitvaart moet uit taboesfeer worden gehaald'
Lang verwacht uitvaartcentrum in Woudrichem zaterdag geopend. Het heeft lang geduurd, maar het is er dan toch van gekomen. Woudrichem heeft zijn uitvaartcentrum. Zaterdag werd het in
opdracht van De Groot Uitvaartverzorging gebouwde pand geopend. Iedereen kon een kijkje komen nemen. Het is een echte aanwinst."

Verschillende kranten 9 mei 2000, Grafsteen eigendom van kerkhof en niet van nabestaanden
ANP: Niet de nabestaanden, maar de begraafplaatsen zijn eigenaar van de grafsteen op een graf. Dat betekent dat begraafplaatsen aansprakelijk zijn voor eventuele schade. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam bepaald in een proefproces op initiatief van het aartsbisdom Utrecht. Het aartsbisdom, nabestaanden en de r.k.-begraafplaats Sint Barbera gaan tegen de uitspraak in cassatie. Zij vinden dat het indruist tegen elke gevoel van rechtvaardigheid. 'Nabestaanden keizen met grote zorgvuldigheid een steen uit, maar zijn na plaatsing direct het eigendomsrecht kwijt. Het hof baseerde zich op de zgn. 'natrekkingsregel'. Die bepaalt dat de eigenaar van onroerend goed tevens eigenaar is van zaken die 'duurzaam met de grond zijn verenigd', zoals planten en gebouwen.

Volkrant, 9 mei 2000, Stem doden bedreigt nieuwe kieswet Italië
Willem Beusekamp: Op 21 mei worden er in Italië zeven referendums gehouden. veruit de belangrijkste volksraadpleging betreft een nieuwe kieswet waarbij de Italianen afscheid kunnen nemen van het systeem van evenredige vertegenwoordiging voor het parlement in Rome. Vorig jaar mislukte het referendum omdat het vereiste quorum - 50% plus een niet gehaald werd. Dit kwam mede omdat in Italië ruim 500.000 kiesgerechtigden spoorloos zijn en vrijwel zeker overleden. Niettemin blijven ze geregistreerd en worden ze voor elke verkiezing aangeschreven.

Volkskrant, 10 mei 2000, Bijna alle artsen zorgvuldig bij het plegen van euthanasie
In Nederland zijn vorig jaar 2216 gevallen van euthanasie of hulp bij zelfdoding gemeld. In vrijwel alle gevallen voldeed de behandelende arts daarbij aan het zorgvuldigheidseisen. Dit blijkt uit het eerste jaarverslag van de vijf regionale toetsingscommissies voor euthanasie die in november 1999 zijn ingesteld.

 

Bezoek de internetsite van:
Naar Uitvaartmedia homepage